Yürtdışına Çıkmadan Kış Tatilina Gidilebilecek Yerler

Abant Milli Parkı
Bolu’nun 34 km. güney batısında yer alan Abant, denizden 1328 metre yükseklikte bir tatlısu gölü. Eşsiz manzaraya sahip bu göl kenarında unutamayacağınız bir vakit geçirebilir, tatlısu balıklarının tadına bakabilirsiniz.


Ağva
İki nehir arasındaki köy anlamına gelen Ağva, İstanbul’a yakınlığı ve müthiş doğasıyla hafta sonu kafa dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan! Nehir kenarına kurulmuş şık oteller, rezervasyonsuz gitseniz bile size oda ayarlayabilecek kapasiteye sahip…

Kartalkaya
Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Tur kayağı için oldukça uygundur. Niyetiniz grup halinde bir tatilse Kartalkaya tam size göre!


Kartepe
Kartepe kayak merkezi 1650 mt. Yükseklikte Kartepe dağı üzerine kurulmuştur Kartepe kayak merkezi Maşukiye’ye 15 km. , İstanbul’a 1 saat 15 dakika uzaklıktadır. (Otobüslerle ulaşım da mevcut) Kayak takımlarınızı kiralayabileceğiniz bikaç tane dükkan bulunmakta, Kartepe’ye çıkarken yol kenarlarında mis gibi kokan sucuk ekmek lokantalarına uğramayı da ihmal etmeyin! 

Polonezköy
Bir taşra atmosferinde yemek yemek, trafik kargaşasından uzak bir yürüyüş yapmak istiyorsanız, İstanbul Beykoz ilçesinin bu şirin beldesinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Kışın ayrı bir güzelliğe bürünen Polonezköy dinlenmek için oldukça ideal!

Şile
İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki güzel, sakin, bozulmamış bir sahil kasabası Şile… Çok uzaklara gitmek istemeyenler için kışın sahil kenarında balık yiyebileceğiniz lokantaların olduğu huzurlu bir tatil için ideal…

Uludağ
Bursa’nın 36 km güneyinde yer alan Uludağ, ülkemizin şüphesiz önde gelen kış tatili beldesi… Her ne kadar kayak, snowboard gibi kış sporları için ilk adres olsa da, bu beyaz ilçenin bence oldukça romantik bir havası var. Eşinizle ya da sevgilinizle keyifli bir kış tatili düşünüyorsanız, rotanızı Uludağ’a çevirmekte fayda var.


Yalova termal kaplıcaları
Yalova Termal Kaplıcaları 1. dereceden doğal, arkeolojik, tarihi sit alanıdır. Bu özelliğinden dolayı sadece yurdumuzda değil yurtdışından da rağbet görüp ziyaretçiler gelmektedir. Rahatlamak, sağlıklı bir kış geçirmek isteyenler için Yalova Termal Kaplıcaları ziyaret edilmesi gereken önemli yerler arasında başlıca yerlerdendir.

 

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.