Yeni Yıl – Yeni Hayat

Her yeni yıla başlarken , büyük kararlar alırız. Haftada 4 gün düzenli spor yapacağım, tatlıyı bırakacağım, sigarayı bırakacağım, 10 kilo vereceğim gibi…Fakat yeni yıl gelir, günler su gibi akmaya başlar, bir de bakmışızki mart ayı bile gelmiş. Ama hala aldığımız kararları uygulamaya başlamamışız bile… Bu çoğu kişinin başına gelen normal bir durumdur.  Peki, bu durumu değiştirmek ister misiniz? İşte size Bizim Önerilerimiz:

1- KOYU YEŞİL RENK Günde en az bir kere koyu yeşil renk yapraklı çeşitli sebzeleri tüketmeye çalışın. Çok zor değil, sadece bir öğün salata bile bu hedefe ulaşmanız için yeterli. Roka, lahana, pazı, ıspanak bu sebzelerden bazıları. Bu şekilde beslenerek , sağlıksız yemekleri daha az tüketeceksinizdir.

2- DAHA ÇOK HARAKET İlla bir fitness salonuna gitmeniz gerekmiyor. Yürüyüş, yoga, boks, dans… gibi aktivitelerden hangisini seviyorsanız onu hayatınıza sokmaya başlayın. Eğer bir eğitmen ile birlikte ve evden çıkmadan hareket etmek istiyorsanız, size önerimiz You tube dan istediğiniz eğitmenin filmlerini izlemeniz… 

3- DAHA ÇOK YEŞİL ÇAY; DAHA AZ KAHVE ve SİYAH ÇAY Gün içinde her zaman içtiğiniz kahve ve siyah çay yerine 1-2 fincan yeşil çay koyun. 

4- KEYİF İÇİN OKUYUN Günde 6 dakika bile kitap okumak stresi %68 azaltıyor. Okuduğunuz kitap sizi günün stresinden, kafanızdaki gürültüden uzaklaştırıp, başaka dünyalara götürür. Buda mutluluğunuzu arttırır.

5- DAHA KİBAR VE YARDIMSEVER OLUN Bir araştırmaya göre söylenen güzel söz, yardımsever bir davranış karşınızdaki insanın mutluluk seviyesini arttırdığı gibi, kendinizin hatta buna sahit olan aynı ortamdaki diğer kişilerin bile enerjisini yükseltip, daha çok seratonin salgılanmasını sağlıyormuş.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.