Sipariş arttırmak için birkaç ipucu

Bir ilan girmiş olmanız ya da öne çıkarmış olmanız satışlarınızın başlayacağını, süreceğini garanti etmez. İyi satış yapabilmek için alıcı gibi düşünmeli, alıcının ilanınızı alması için gerekli detayları atlamamalısınız.

Siz alıcı yerinde olsaydınız, kötü bir resim, tek bir cümlelik açıklama ve güven duymanıza yardımcı olabilecek hiç birşey sağlamayan bir satıcının ilanını alır mıydınız ? İlanınızda ‘photoshop yaparım’ deyip geçmekten çok daha iyisini yapabileceğinize eminiz !

 

Profil bilgilerinizi doldurun;

Profilinizde kendiniz hakkında, alıcıların hizmetlerinizi alması konusunda güven verebilecek bilgilere yer verin, fotoğraflarınızı. (reklam, tanıtım yasak:) ) Bu size ve hizmetlerinize güveni artıracaktır.

Hizmetlerinizi açık bir şekilde tanıtın;

Hizmetlerinizi net bir şekilde tanıtın, anlatın, sorulabilecek sorulara ilan açıklamanızda cevap verin. Bu şekilde hem sürekli gelebilecek sorulara cevap vermekle vakit kaybetmez, hem de daha çok satış sağlayabilirsiniz.

Hizmet görselleri;

Hizmetlerinize yönelik birden fazla resim ve video paylaşmanız ciddiyetinizi daha iyi gösterecek, hizmetinizi daha iyi anlatacak ve satışlarınıza yardımcı olacaktır.

Video tanıtımlar;

Ürününüzü video karşısından tanıtmanız güvenilirlilik konusunda çok etkilidir. Telefonla bile çekilmiş bir iki dakikalık bile bir video satışlarınıza ciddi anlamda yardımcı olabilir.

Hızlı geri dönüş;

Müşterilerinizin sipariş öncesi ve sonrası sorularına hızlı bir şekilde cevap verin. Böylece hem satışı kaçırmaz hem de memnuniyeti arttırırsınız. Bu da size daha olumlu yorumlar getirir ve daha olumlu yorumlar sonraki satışlarınıza yardımcı olur !

Satıcılar için verilen temel tavsiyelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

1536693_402161273251481_2137871426_n

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.