Para Kazanmak İçin Spor Yapmak

Cleveland State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre düzenli egzersiz yapanların daha yüksek kazanç sahibi olduğu ispatlandı. Düzenli egzersiz yapanlar minimum hareket edenler ve çok kilolu olanlara karşı yüzde 9 daha fazla kazanıyor.

 Araştırmaya göre haftada 3 saat düzenli egzersiz yapan kişiler haraketsiz bireylere oranla yüzde 9 daha fazla kazanıyor ve kazandırıyor. Düzenli egzersiz yapanlar daha üretken oluyor ve daha az işe devamsızlık yapıyor. 

Egzersiz aynı zamanda iyi bir beyin sağlıyor. İyi bir kardiyovasküler fitness, beyin hücreleri de dahil olmak üzere her hücreye giden kandaki oksijen miktarını artırıyor. Bu, vücut için de daha etkili daha verimli hareket anlamına geliyor. Hafızayı da güçlendiriyor. 

Kilolu olan kişiler daha da az kazanıyor. Açıkçası kilonun etkilediği sağlık koşulları, diyabet, kalp hastalığı çalışmalarını engelleyebiliyor. Amerika’da yapılan bir araştırmada obez kadın ve erkeklerin fit görünümlü kadın ve erkeklerden aynı işi yapmak için daha az ücret aldıklarını ortaya koydu. 

Amerika’da çalışan insanların spor yapmak için kullandıkları spor salonlarına (haftada ortalama 3 saat spor yaptıkları varsayılırsa) ödedikleri ücret 70,23 dolardır. Ancak düzenli spor yapmanın vermiş olduğu zindelikle çalışırken haftada 40 saatlik mesainin üzerine rahatlıkla çıkabiliyorlar ve aldıkları ekstra mesai ücreti 84,28 dolara ulaşıyor. Bu değer ise spor salonuna ödedikleri ücretin yüzde 20’sinden daha fazla. Türkiye’de de durum Amerika ve dünyanın diğer ülkeleri ile aynı. İlanlara baktığınızda hep prezantabl eleman arandığını görüyorsunuz. Türk işverenler eğitim ve kültürün yanı sıra fiziksel görünüşe önem veriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.