Mükemmel İş İlanı Vermek

Mükemmel bir iş ilanı açmanız için dikkat etmeniz gerekenler;

Mükemmel bir iş ilanı açmak; netlik, yaratıcılık ve değerle olur. Bu işi doğru yapmanız için işinize yarayacak 5 püf noktası burada;

1. Basitlik Daha İyidir

İlanlarınızdaki karakter sınırlaması; alıcılarınızın zamanının ve ilgisinin değerli olduğunun hatırlatmasıdır. İş ilanınızı netleştirerek tam olarak ne sunduğunuzu yansıtmalısınız. Ancak bu şekilde ilanınızın göreceği ilgiyi maksimize edebilirsiniz. Alıcılarınızın zamanına saygı duyun, karşılığında onların saygısını alacaksınız.

2.Netlik Başarının Anahtarıdır

İşiniz kompleks bir iş bile olsa, mümkün olan en basit ve sade şekilde sunduğunuz işi ifade edin. Alıcılara sipariş öncesi size ulaşarak soru sorma imkanı verin. Böylelikle hem kötü yorumların, hem de iptallerin önüne geçmiş olursunuz. Net, basit olun ve sorulara açık olun. Gelen sorulara yine net ve hızlı bir şekilde cevaplamaya özen gösterin.

3.Biraz Duygu Katın

İlanınıza biraz enerji katın ve işinize olan tutkunuzu yansıtın. Satışların büyük bir kısmı alıcının işinize duyduğunuz sevgiyi hissettiğinde gerçekleşir. İşinizi ciddiye aldığınızı göstermek ve bunu yapmaktan keyif aldığınızı göstermek, çok güçlü bir kombinasyondur. Bu demek değildir ki uyduruk espiriler ya da şaklabanlıklar yapın 🙂 Sadece dürüst bir şekilde işinizin size getirdiği yaşama sevincini yansıtın.

4.Nazik ama Katı Olun

Alıcılar işinizle ilgili herhangi bir limit olup olmadığını önceden bilmek isterler. Eğer işiniz spesifik talimatlar gerektiriyorsa, ilanınıza ekleyin. Bu hem sizin zamandan tasarrıf etmenize hem de alıcıların zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur. Bu talimatlar alıcıların kolayca ilanın kendilerine uygun olup olmadığını anlamalarına yardımcı olur. Tabii ki gerekirse yine size ilan sayfanızdan ulaşarak mesaj atabilirler. Önceden net olmak, sipariş sonrası oluşabilecek problemlerin önüne de geçer. İnsanlar sürprizleri sevse de, alıcılar iş ilanında olmayan sürpriz talimatlardan hoşlanmazlar.

5.İlanınıza Özen Gösterin

Hem ilan açıklamanıza, hem kullandığınız resimlere özen gösterin. Hatta mümkünse kendinizi kısaca videoya çekip, işinizi anlatın, bu videoyu youtube a yükleyin, bu çok etkilidir. Eğer siz ilanınıza özen göstermez, önem vermezseniz, kimse de sizin ilanınıza önem vermez. Düşünsenize bir tarafta gereki her türlü açıklama yapılmış bir ilan, diğer tarafta da ‘Photoshop yaparım’ deyip geçmiş bir ilan, siz hangisini alırdınız ? Maddeler koyun, detayları numaralandırın vb… Editörlerimiz sizin için ilanlarınızı görsel olarak düzenleyerek daha iyi gözükmelerine biraz da olsa yardımcı olacak ancak siz yazmassanız, onlar da güzelleştiremez. Ayrıca unutmayın; özetli, net ve basit bilgi verin, çok uzun ve sıkıcı bir ilan yapmayın.

Unutmayın; İlanlarınız profesyonel, net gözükmeli ve alıcıların bilmesi gereken şeylere cevap vermeli. Sadece işinize olan tutkunuzu değil, aynı zamanda alıcılara işinizle ulaştırdığınız değeri yansıtın.

Sizin de ilanınızı değiştirdikten sonra artan başarınızla ilgili bir hikayeniz mi var ? Mutlaka bize gönderin, yayınlamak için değerlendirmek isteriz ! İletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu makale Doruk Ülgen tarafından OnSepeti.com için özel olarak hazırlanmıştır. Kaynak belirterek paylaşılabilir.

iyi satış

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.