İşinizi ilerletmek için 2014 Trendleri

İşinizi ilerletmek, bir sonraki seviyeye taşımak mı istiyorsunuz ? OnSepeti’nde biz e-ticaretle ilgili gelişmeleri, anahtarları ve gidişatları analiz etmeye büyük önem veriyoruz. Biliyorsunz ki internet üzerinden çalışıyorsanız, endüstri ve teknoloji hızla gelişir, takipte kalmalısınız !

Bu trendlerini hepsine yetişmek oldukça güç olsa da, zamanınızı ve yatırımınızı en azından bir kısmına harcamanız oldukça önemlidir.

1. Mobil, Mobil, Mobil

Önümüzdeki bir iki sene içinde mobil satın almalar kolaylıkla bilgisayar satın almalarını geçebilir. Neredeyse insanların %40 ı cep telefonundaki indirimlerden faydalanıyor ve bu yükselecek. Web siteleriniz mobil görünümünün düzgün olduğuna, uyumlu olduğuna dikkat edin. Bu trendlerden sadece birini yapacaksınız, bu maddeyi seçin.

2. Farklı Platformlardan Satış ve Veri Analizi

Mobil seçenekler dışında, erişiminizi arttırmanın başka yollarını da inceleyebilirsiniz, diğer eticaret siteleriyle entegre olmak gibi. Bütün bu kanalları iyice analiz etmeli ve müşterileriniz hakkında özelleştirilmiş profil bilgilerini çıkarmalısınız.

3. Ücretsiz ya da Hızlı Kargo Seçenekleri Sunun

Büyük çocuklarla oynamak istiyorsanız, kargo işlemlerinizi hızlandırmalı ve mümkünse ücretsiz sunmalısınız. Yoksa müşterileriniz sizin yerinize yakın bir mağazayı tercih edebilir.

4. İçerik Pazarlamasına Odaklanın

Kötü yazılmış makalelerin Google ı seo açıklarıyla domine ettiği günler çoktan geride kaldı. Google spam e alıştı, kendini geliştirdi ve algoritmalarını kaliteli içeriği bulmak ve öne çıkarmak üzere ayarladı. Anahtar kelimelere yönelik otoriteli yayınlara öncelik vermeye başladı. Dolayısıyla hedef kitleniz için kaliteli içerik üretmeye bakın, tavsiyeler, örnek olaylar vb.

5. Seo’yu Lokal Pazarı Hedeflemek İçin Kullanın

Standart seo teknikleri, lokal pazardaki işlerinize zaten yardımcı olacaktır. Ama özellikle küçük işletmeler kendilerini büyük firmalardan farklılıaştırmak için, kendi çevrelerine özel seo çalışmaları yapabilir ve bu çevreyle sosyal medya aracılığıyla daha kişisel iletişim kurabilir.

6. Globalleşme

Lokal hedefleme mantığını globelleştirmek. Yurtdışındaki gelişen pazarları değerlendirmek istiyorsanız, Çin, Rusya, Brezilya, Hindistan gibi, ki bu ülkelerin ekonomileri, Amerika, Kanada ve Avrupanın en zengin ülkelerini geçecektir, kampanyalarınızı düzenleyip, tercüme edip, girmek istediğiniz pazara yönelin. Bu anlamda OnSepeti’ndeki tercüme, yazma, düzenleme işlerini kullanarak kolayca yardım alabilirsiniz.

7. Sosyal Medya Reklamlarını Hedefleyin

Sosyal medya büyümeye ve organic puanlama değerlerini yükseltmeye devam ettikçe, daha fazla firma sosyal medya pazarlaması ve aramalarına başvuracak.

8. Müşterilerinizin Arabayı Sürmesini sağlayın.

Müşterilerinizin nereye gitmek istediklerini öğrenmek, ürün ve hizmetlerinizi onlara göre düzenleyebilmenizi sağlayacaktır.

Bu makale OnSepeti.com ekibi tarafından yazılmıştır, alıntı yaparsanız paylaşabilirsiniz, canımıza minnet 🙂

 

2014 iş trendler

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.