Satıcılara Tavsiyeler

Satıcılara Tavsiyeler

1. İyi bir başlık herşeyin başlangıcıdır.

2. İş açıklamanızda olabildiğince net olun ve sunduğunuz hizmeti sıkacak kadar uzun değil ama soru işaret kalmayacak kadar detaylı anlatın.

3. Alıcıların talep/ihtiyaç/sorularına her zaman olabildiğince hızlı cevap vermeye çalışın. Her müşteri iyi müşteri hizmetlerini sever ve kadar memnun müşteriniz olursa puanlarınız, yorumlarınız ve dolayısıyla satışlarınız o kadar artacaktır.

4. Eğer işinizi anlatan bir youtube videosu varsa mutlaka ekleyin, ispatlanmıştır ki insanlar izlemeyi ve dinlemeyi okumaktan çok seviyor. Bir video yüklediğinizde istatistikler gösterir ki satışlarınızı %300 arttırabilirsiniz !

5. Mutlaka işinizi anlatan birden fazla resim yükleyin. Siz işinizi ne kadar umursarsanız, alıcılar da sizi o kadar umursar.

6. Memnun kalan müşterilerinizden puanlamalarını ve yorumlarını rica edin, sizden İş inizi almayı düşünen alıcılar için memnun kalan alıcıları görmek rahatlatıcı ve kararlarını kolaylaştırıcı bir nokta olacaktır.

7. Profilinizi kişiselleştirmek ve insanlar için daha çekici kılmak için profesyonel ilgi alanlarınızı, hobilerinizi, kişiliğinizi ve iş konusunda düşünce yapınızı anlatan anahtar kelimeler kullanın.

8. İş ilanlarınıza mutlaka anahtar kelimelerden oluşan etiketler ekleyin, daha çok kişinin size ulaşmasını sağlayacak ve aynı zamanda ilanlarınızı güçlendirecektir. Ayrıca ilan ve profilinizde alıcıların sizden hizmet aldıklarında faydalanacakları spesifik faydalardan bahsetmekte ilanlarınızın başarısını arttıracaktır ( uygun / ucuz fiyat, yüksek kalite, hızlı sonuç, en iyi, en ekonomik vb.).

9. Alıcılar ile dürüst, arkadaşça, samimi ve profesyonel bir iletişim kurun, bir kere geleni sürekli gelen müşteri haline getirin.

10. OnSepeti nde her tavsiye On tanedir ama On la sınırlı değildir, size aktardığımız materyalleri kaçırmamak için bize facebook, twitter ve benzeri farklı iletişim noktalarından da takip etmeyi unutmayın. Ayrıca diğer satıcıların ilanlarını da inceleyerek nasıl daha iyi olabileceğinize dair ipuçları yakalayabilirsiniz.

*İpucu: Resim yüklerken, resimlerin isimlerinin İş inizle ilişkili olmasına özen gösterin. Neden diye sorarsanız; bu sadece site içinde arama yapan kullanıcıların size daha sık ulaşmalarını sağlamakla kalmayıp, google üzerinden işinizle ilgili arama yapan kişilerin de direkt ilanınıza ulaşmalarını sağlar ! Daha çok insanın size ulaşması daha çok satış demektir !