Bilgisayar Almanın Akıllı Yolu

Çoğu insanlar sadece internette gezinmek için bilgisayar alırlar. Ve, tabi ki,  e-posta gönderip almak için de. Bazen bilgisayarlar metinler veya ona benzer belgeler üzerinde çalışmak için de kullanılır. Bugün en kötü bilgisayar bile bunları sorunsuzca yapabilir. Ve hem de çok düşük fiyatlı bir bilgisayar. Eğer sizin durumunuz da buysa, hiçbir özel becerisi olmayan bilgisayar işinizi görür. İhtiyacınız olan her şeyde kesinlikle işinizi görecektir.


Ama belki beklentileriniz daha yüksektir. Belki resim düzenlemeye ihtiyacınız vardır. Ya da bir veritabanına erişip tablo matematikleri yapmaya. Birçoğumuz sıklıkla bilgisayar oyunları da oynarız. Eğer en son çıkan oyunları oynamayı istiyorsanız, son nesil bir bilgisayar almayı düşünmelisiniz. Teknoloji her ne kadar büyük bir hızla gelişiyor olsa da, son seviye bir makine almak size ilerde para tasarrufu sağlayacaktır. Bunun nedeni geleceğin yazılımlarının gereksinimlerini sorunsuzca karşılayacak olmasıdır. Bilgisayar pazarındaki en aktif kısım oyun bilgisayarı veya özel olarak oyunlar için tasarlanmış bilgisayarlardır.

Oyuncular son sistem grafik kartlarına ve işlemcilere yüzlerce lira para dökerler. Çift çekirdekten dört çekirdeğe, performans artmaya devam eder. Parası olan insanlar için bilgisayar oyunları bir hobiden öte bir tutkudur. Milyarlarca dolarlık bir endüstriden bahsediyoruz.

Sonunda, bilgisayar almak için tek bir tavsiye vardır. Satıcılar size asla işinize yaramayacak parçalar satmaya çalışırlar. Bilgisayarlarda o kadar fazla oyun oynamayıp ondan sadece iş görürlük bekleyen bir insan olarak, en ucuz bilgisayar ihtiyacınız olan her şeyi ihtiyacınız olan hızda yerine getirecektir. Bu yüzden minimum gereksinimlerinizi karşılayan bilgisayarı satın alın. Ve ihtiyacınız olmayacak bileşenler ve performans parçaları alarak kazık yemeyin.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.