Bazı Kullanıcılarımızı Çok Seviyoruz

OnSepeti ekibi olarak hem alıcılara hem satıcılara geniş bir yelpazede, hızlı, kaliteli ve etkili müşteri hizmetleri sağlamaya çalışıyoruz. Tabii ki tek işimiz bu değil, aynı zamanda sipariş akışlarını yönetmemiz, güvenliği sağlamamız, siteyi geliştirmemiz ve benzeri pek çok sorumluluğumuz var. Her ne kadar uzman ve kendini adamış bir kadrodan oluşsak da kimi zaman işler karışabiliyor. Son günlerde sitemizin güvenliğini iyice arttıracak bazı tedbirler aldık. Şimdi söyleyeceğimiz şeye sakın gülmeyin; güvenlik önlemlerimizi o kadar abartmışız ki bir noktada kendimiz, sisteme 3 saat boyunca giriş yapamadık.

Gülmeyin dedik !

Neyse, yani baya bir güvenli oldu buralar. Size sunduğumuz araç gereçler, ödeme sistemi, güvenlik derken çok kompleks bir yazılım yapısından bahsediyoruz, haliyle bazen uyuşmazlıklar oluyor. Aldığımız güvenlik tedbirlerinden bazıları sitenin PayPal ile iletişiminde bazı sorunlara sebep verdi. Bu sorunlar sadece ve sadece bir kullanıcımıza yansıdı. Kullanıcımızın adı ‘istanbul34’. Kullanıcımız PayPal ile ödeme yaptı ve siteye geri dönüş yaptığında aldıklarım kısmında siparişini göremedim. Biz de yatmıyoruz tabi, işin üstündeyiz, hemen kendisine ulaştık, durumu hızlıca çözümledik. Durumun tekrarlanmaması için bazı tedbirler aldık. Tedbirler aldık diyoruz çünkü yazılım işleri böyle kompleksleştiğinde, öyle iki dakika da çözülmüyor. Konu ile ilgili PayPal ile iletişime geçerek, sorunun sebebi ve çözümü üzerine çalışmalara başladık. Tabi bu sırada kullanıcımız istanbul34 bekler mi ? Bir sipariş daha verdi, yine aynı sorun. Yine hemen ulaştık, özür diledik, durumu düzelttik. Soruna sebebiyet veren güvenlik tedbirlerini kaldırdık. Merak etmeyin, hala güvendeyiz, aşırı güvenliydik, aşırı güvenliden biraz daha az aşırı güvenli pozisyona geçtik 🙂 İhtiyaç fazlası tedbirleri, PayPal’dan kaynaklı bu soruna sebebiyet veren noktaların geliştirilme süreci bitene kadar pasifize ettik. Bu sırada ne oldu dersiniz, PayPal da şaşırmış, niye burada sorun çıktı diye, ödemeyle ilgili sisteme sinyal göndermeye devam ediyor ve bu sefer de istanbul34 ‘ün daha önce vermeye çalıştığı, başarısız olan siparişler kendi kendine birden veriliyor. Hooop biz de tekrar haldur huldur yine müdahele ettik, olayı çözümledik. Bütün bunların, neredeyse kusursuz işleyen sistemimizde tek bir kullanıcımıza denk gelmiş olması gerçekten traji komik 🙂 sadık_kullanıcıPeki bütün bunları niye anlattık ? Böyle başımızdan geçen bir hikaye, paylaşalım diye değil. Asıl anlatmak istediğimiz kullanıcımız ‘istanbul34’ün bütün bu süreç içinde ne kadar anlayışlı olduğu ve bizi ne kadar motive edici konuşmalar yaptığıydı. Elbette sebebiyet verdiğimiz sorunlar ve zahmet kendisini mutlu etmemiştir ancak samimiyetimize güvenmiş olsa gerek bize en başından itibaren çok sıcak ve olumlu yaklaşarak yardımcı oldu. Biz de daha iyi hizmet vermek için gece gündüz çalıştığımız kullanıcılarımızın böylesine sıcak kanlı ve yapıcı olduklarını gördüğümüzde inanın çok memnun oluyoruz.

OnSepeti bir ‘inanç’ projesi, inanarak çıktık yola. Bize inanlara, bizimle birlikte yol alanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. İşte başlıkta da yazdığımız gibi, bazı kullanıcılarımızı çok seviyoruz…

Siz ne düşünüyorsunuz ? Bir yorum bırakın.